ADBC Summit 2020: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
Line 78: | Line 78: | ||
| colspan="1" style="vertical-align:top; background-color:#FFF8DC;"|PILSBRY | | colspan="1" style="vertical-align:top; background-color:#FFF8DC;"|PILSBRY | ||
|- | |- | ||
| colspan="1" style="vertical-align:top;background-color: #FFF8DC;"|'''''1: | | colspan="1" style="vertical-align:top;background-color: #FFF8DC;"|'''''1:30 - 1:40''''' | ||
| colspan="1" style="vertical-align:top;background-color: #FFF8DC;"|'''''Break''''' | | colspan="1" style="vertical-align:top;background-color: #FFF8DC;"|'''''Break''''' | ||
|- | |- | ||
| colspan="1" style="vertical-align:top;background-color:#FFF8DC;"|1: | | colspan="1" style="vertical-align:top;background-color:#FFF8DC;"|1:40 – 1:45 | ||
| colspan="1" style="vertical-align:top; background-color:#FFF8DC;"|California Phenology | | colspan="1" style="vertical-align:top; background-color:#FFF8DC;"|California Phenology | ||
|- | |- | ||
| colspan="1" style="vertical-align:top;background-color:#FFF8DC;"|1: | | colspan="1" style="vertical-align:top;background-color:#FFF8DC;"|1:45 - 1:50 | ||
| colspan="1" style="vertical-align:top; background-color:#FFF8DC;"|Cretaceous World | | colspan="1" style="vertical-align:top; background-color:#FFF8DC;"|Cretaceous World | ||
|- | |- | ||
| colspan="1" style="vertical-align:top;background-color:#FFF8DC;"|1: | | colspan="1" style="vertical-align:top;background-color:#FFF8DC;"|1:50 - 1:55 | ||
| colspan="1" style="vertical-align:top; background-color:#FFF8DC;"|Endless Forms | | colspan="1" style="vertical-align:top; background-color:#FFF8DC;"|Endless Forms | ||
|- | |- | ||
| colspan="1" style="vertical-align:top;background-color:#FFF8DC;"|1: | | colspan="1" style="vertical-align:top;background-color:#FFF8DC;"|1:55 - 2:00 | ||
| colspan="1" style="vertical-align:top; background-color:#FFF8DC;"|EPICC | | colspan="1" style="vertical-align:top; background-color:#FFF8DC;"|EPICC | ||
|- | |- | ||
| colspan="1" style="vertical-align:top;background-color:#FFF8DC;"| | | colspan="1" style="vertical-align:top;background-color:#FFF8DC;"|2:00 - 2:05 | ||
| colspan="1" style="vertical-align:top; background-color:#FFF8DC;"|InvertEBase | | colspan="1" style="vertical-align:top; background-color:#FFF8DC;"|InvertEBase | ||
|- | |- | ||
| colspan="1" style="vertical-align:top;background-color:#FFF8DC;"|2:05 - 2:15 | | colspan="1" style="vertical-align:top;background-color:#FFF8DC;"|2:05 - 2:15 | ||
| colspan="1" style="vertical-align:top; background-color:#FFF8DC;"|LepNet/SCAN | | colspan="1" style="vertical-align:top; background-color:#FFF8DC;"|LepNet/SCAN | ||
|- | |- | ||
| colspan="1" style="vertical-align:top;background-color:#FFF8DC;"|2:15 - 2: | | colspan="1" style="vertical-align:top;background-color: #FFF8DC;"|'''''2:15 - 2:25''''' | ||
| colspan="1" style="vertical-align:top;background-color: #FFF8DC;"|'''''Break''''' | |||
|- | |||
| colspan="1" style="vertical-align:top;background-color:#FFF8DC;"|2:25 - 2:30 | |||
| colspan="1" style="vertical-align:top; background-color:#FFF8DC;"|Microfungi | | colspan="1" style="vertical-align:top; background-color:#FFF8DC;"|Microfungi | ||
|- | |- | ||
| colspan="1" style="vertical-align:top;background-color:#FFF8DC;"|2: | | colspan="1" style="vertical-align:top;background-color:#FFF8DC;"|2:30 - 2:35 | ||
| colspan="1" style="vertical-align:top; background-color:#FFF8DC;"|Mid-Atlantic Megalopolis | | colspan="1" style="vertical-align:top; background-color:#FFF8DC;"|Mid-Atlantic Megalopolis | ||
|- | |- | ||
| colspan="1" style="vertical-align:top;background-color:#FFF8DC;"|2: | | colspan="1" style="vertical-align:top;background-color:#FFF8DC;"|2:35 - 2:40 | ||
| colspan="1" style="vertical-align:top; background-color:#FFF8DC;"|oVert | | colspan="1" style="vertical-align:top; background-color:#FFF8DC;"|oVert | ||
|- | |- | ||
| colspan="1" style="vertical-align:top;background-color:#FFF8DC;"|2: | | colspan="1" style="vertical-align:top;background-color:#FFF8DC;"|2:40 - 2:45 | ||
| colspan="1" style="vertical-align:top; background-color:#FFF8DC;"|Pteridological | | colspan="1" style="vertical-align:top; background-color:#FFF8DC;"|Pteridological | ||
|- | |- | ||
| colspan="1" style="vertical-align:top;background-color:#FFF8DC;"|2: | | colspan="1" style="vertical-align:top;background-color:#FFF8DC;"|2:45 - 2:50 | ||
| colspan="1" style="vertical-align:top; background-color:#FFF8DC;"|SERNEC | | colspan="1" style="vertical-align:top; background-color:#FFF8DC;"|SERNEC | ||
|- | |- | ||
| colspan="1" style="vertical-align:top;background-color:#FFF8DC;"|2: | | colspan="1" style="vertical-align:top;background-color:#FFF8DC;"|2:50 - 2:55 | ||
| colspan="1" style="vertical-align:top; background-color:#FFF8DC;"|SoRo | | colspan="1" style="vertical-align:top; background-color:#FFF8DC;"|SoRo | ||
|- | |- |